За свободните канали

Правила на форума.

За свободните канали

Мнениеот lazar1955 на 03 Сеп 2009, 14:34

Ако някой иска да стане клиент на ITV Partner и ги попита дали след изтичане на срока на договора с тяхното оборудване ще може да гледа FTA (free to air) каналите най вероятно ще му кажат да. поне така сториха с мен. Кото си беше една лъжа. Какво чудо за страна като България!!!!! И после нищо не може да се докаже. Дори не само свободните канали не могат да се гледат а и ако решите един ден да станете клиенти на Булсат ком пак не може с това оборудване. Което противоречи и на правилата за свободна конкуренция.Но има един момент когато можете да се предпазите от тази лъжа (поне според мен). Когато дойдат да Ви инсталират оборудването - помолете ги да Ви пуснат само свободните канали без никаква карта за условен достъп. Ако откажат - просто не подписвате договора с тях и настоявате подходяща клауза да бъде включена в него. И да откажат на първите няколко, след месец без нови клиенти се надявам да разберат че сте прави и сами да Ви потърсят.
Един наивник на средна възраст който досега вярваше и само на думи
lazar1955

Re: За свободните канали

Мнениеот Венци на 04 Сеп 2009, 21:17

Ако искаш да гледаш само свободните програми си вземи една стационарна система за 100-120 Лв. или една моторизирана за 150-200 Лв. и
гледай каквото си искаш.

Разбира се, малко е нахално да си "купиш" система от Булсатком за 1.80 Лв. .Да спреш да плащаш месечна такса и в същото време да искаш да
гледаш свободните програми.
Венци

Мнениеот iwelichkow на 18 Сеп 2009, 19:56

първо човека се оплаква от ИТВ и после щом каналите са свободни значи не е хич нахален (май) :)
iwelichkow

Мнениеот ctoyan6 на 19 Сеп 2009, 00:01

Ами купи си собствено(неоператорско)оборудване и няма да имаш такъв проблем.По-евтиното е капан и сам решаваш да влезеш или не.
ctoyan6

Мнениеот bmvtooo на 19 Сеп 2009, 00:07

Що се подигравате с човека???
Истината е ,че при Булсатком при неплатена такса FTA каналите си се гледат безпроблемно (казвам го от опит - имам оборудване и на БСК и на ИТВ)
,но при ITV това с последния софт е невъзможно да се гледат без да е платена таксата (дори и след изтекъл договор пак си е така),даже последния им софт на ITV е доста проблемен - прекалено много хора изпищяха,че не могат вече да си сортират и подреждат каналите както беше с предпоследния софт при който с неплатена такса си се гледаха FTA каналите!!! Явно целта им е обаче да си намалят абонатите защото точно това се случва и то масово!!!

@ ctoyan6 - неоператорското оборудване винаги е за предпочитане ,но проблема с намиране на карти е доста сложен - почти не се намират вече карти за БСК, а за Итв незнам да е имало такива за неоператорско оборудване!!

п.с.Да това е абсолютно възможно:
Разбира се, малко е нахално да си "купиш" система от Булсатком за 1.80 Лв. .Да спреш да плащаш месечна такса и в същото време да искаш да
гледаш свободните програми.

Разбира се ,че при БСК си се гледат FTA каналите при неплатена такса,но човека пита защо не може да ги гледа след изтекъл договор - отговора е: Такъв е последния софтуер на ITV !!!
bmvtooo

Мнениеот Венци на 19 Сеп 2009, 10:02

iwelichkow написа:първо човека се оплаква от ИТВ и после щом каналите са свободни значи не е хич нахален (май) :)

Нахално е да вземеш нещо без пари,та дори и с него да гледаш свободни канали.
Въглищата са с пари,та дори и да грееш с тах децата на елита.
Или бъркам нещо??? :(
Венци

Мнениеот bmvtooo на 19 Сеп 2009, 12:32

Венци написа:
iwelichkow написа:първо човека се оплаква от ИТВ и после щом каналите са свободни значи не е хич нахален (май) :)

Нахално е да вземеш нещо без пари,та дори и с него да гледаш свободни канали.
Въглищата са с пари,та дори и да грееш с тах децата на елита.
Или бъркам нещо??? :(

Прав си само в случай ,че оборудването е собственост на оператора - а това което написах е при условие,че оборудването е вече собственост на абоната (при изтекъл договор) - и на двата оператора съм с изтекъл договор ,но при ITV в този случай не могат да се гледат FTA каналите ,до като при БСК могат, та нали вече нямам договорни отношения с оператора и не му дължа нищо! А и при БСК може да си гледаш FTA каналите винаги и когато си платиш такса за някой месец в който искаш да гледаш ги гледаш всички програми които си платил и после когато не плащаш гледаш само FTA каналите ,а на останалите пише "Карта Булсатком без достъп" - това е нещо което ITV с последния си софтуер не магат да постигнат (пак повтарям - при изтекъл договор)!!! Ето и пример за далаверите на ITV и прецакването на абонати с изтекъл договор - Един колега на който договора му е изтекъл преди няколко месеца и сега като искаше да плати такса за да гледа му казали ,че дължи 91лв. за месеците в които не е плащал ,а договора му е изтекъл и не може дори и FTA каналите да гледа (тъпо е това от страна на ITV и точно това го накара да стане абонат на БСК)!!!
Дано сега вече сте разбрали какво съм искал да ви кажа за недостатъка на ITV и предимството на БСК при изтекъл договор и гледане на FTA каналите!!!
bmvtooo

Мнениеот ctoyan6 на 20 Сеп 2009, 16:25

Доколкото знам за някои модели на операторските приемници се намира и свободен софт,но трябва да се потърси и проблема се решава.Когато си купувахте оборудването може би гледахте да минете по-тънко и затова избрахте операторско,а сега се оплаквате? А като си сметнете и по-скъпият абонамент и сметката излиза грозна. Не съм съгласен,че карти за неоператорски приемници няма. Истината е,че операторите се стараят да продават своето оборудване защото така абонатите им са по вързани(вече сте го изпитали),а картите са за по-упоритите абонати,защото някои от свободните преимници имат опции,които изобщо не са приятни на операторите.Така че търсете-който търси намира.
ctoyan6

Мнениеот iwelichkow на 27 Сеп 2009, 08:32

мисля,че "бавареца" отговори вместо мен ;)
iwelichkow

Мнениеот DreamMan на 27 Сеп 2009, 20:38

iwelichkow написа:мисля,че "бавареца" отговори вместо мен ;)

Слушай какво казва "БАРОВЕЦА" :

"Безплатно е само сиренето в капана за мишки (БАЛЪЦИ)!?!"
ALL YOUR DREAMS IN A BOX
DreamMan

Назад към ВАЖНО ПРОЧЕТИ!!! IMPORTANT READ!!!